wtorek, 14 sierpnia 2018

Książki dla dzieci: Pucio i ćwiczenia z mówienia, Rok w przedszkolu, Co mi powiedział tata


Książki kupione już dawno, bo na Dzień Dziecka, ale ostatnio przeznaczam mniej czasu na bloga, więc pokazuję je dopiero teraz. Ale przynajmniej było dużo czasu na przetestowanie i mogę zdecydowanie powiedzieć, że moje prawie trzyletnie dziecko poleca.

PUCIO I ĆWICZENIA Z MÓWIENIAAutor: Marta Galewska-Kustra
Liczba stron: 40
Moja ocena: 5/6
Ocena syna: 5/6
Cena katalogowa: 39,90 zł
Do kupienia tu

Trzecia część przygód Pucia. Tę serię uwielbiam szczególnie, bo Pucio rośnie wraz z moim synem - kolejne części odpowiadają na potrzeby dziecka będącego akurat w wieku mojego syna. Książka jak zwykle wspiera naukę mowy, zdania stają się coraz bardziej złożone. Tym razem Pucio spędza ferie ze swoją rodziną w górach. Mój syn aż zatęsknił za zimą.


ROK W PRZEDSZKOLUAutor: Przemysław Liput
Liczba stron: 28
Moja ocena: 5/6
Ocena syna: 5/6
Cena katalogowa: 44,90 zł
Do kupienia tu

Ta książka znalazła się w biblioteczce mojego syna głównie ze względu na to, że powoli zbliżał się czas rozpoczęcia przygody z przedszkolem. I to był strzał w dziesiątkę. Oglądając tę książkę, budowaliśmy dobry grunt pod rozpoczęcie przedszkolnej przygody. Moje dziecko poszło do swojego przedszkola z pozytywnym nastawieniem. Jak to książka obrazkowa nie zawiera słów, więc rodzic musi się trochę bardziej natrudzić niż przeczytać tekst, ale dzięki temu jest więcej pola, żeby powiedzieć coś więcej od siebie i poruszyć różne przedszkolne tematy. Moim zdaniem ta pozycja to niezbędnik przyszłego przedszkolaka.

CO MI POWIEDZIAŁ TATAAutor: Astrid Desbordes
Liczba stron: 44
Moja ocena: 5/6
Ocena syna: 5/6
Cena katalogowa: 29,90 zł
Do kupienia tu

Kupiłam w ciemno. Mamy już dwie inne książki tej autorki - syn je uwielbia i bardzo często wybiera do czytania. Nie inaczej było z tą książką, chociaż wciąż króluje "Miłość" i "Moja młodsza siostra". "Co mi powiedział tata" zawiera mnóstwo ważnych pytań skierowanych do taty. Kolejna piękna opowieść. Tym razem o lękach Archibalda, które dzięki tacie zostają oswojone.
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz