czwartek, 11 stycznia 2018

Prezent dla babci i dziadka


Od kilku dni próbuję sobie przypomnieć, co sama dawałam swoim dziadkom z okazji Dnia Babci i Dnia Dziadka. Pamiętam laurki i słodycze. Chyba zdarzało się też w późniejszym czasie sprezentować dziadkowi piwo, które lubił. Mój dwuletni syn dotychczas niczego samodzielnie jeszcze dla swoich dziadków nie wykonał, ale wydaje mi się, że gdybym o tym pomyślała w poprzednich latach, to też byłoby możliwe zrobienie laurek. A co w tym roku dostaną babcie i dziadkowie mojego syna? Jeśli nie masz jeszcze pomysłu, spróbujemy Cię zainspirować. Bo czasu już niewiele.LAURKA


Podczas porządków w domu babci po jej śmierci mama powiedziała, że babcia bardzo nas kochała. I pokazała laurki sprzed wielu lat, które dawaliśmy jej z bratem. Tak, babcia je wszystkie trzymała przez tyle lat w szufladzie z pamiątkami. Dlatego zachęcę mojego syna, żeby sam zrobił kartki dla babć i dziadków. Ja mu w tym oczywiście pomogę. Lubi malować (no dobrze, malowanie to dużo powiedziane, ale lubi mazać pędzlem i palcami brudnymi z farby po kartce), odciskać pieczątki i rysować, więc wspólnymi siłami coś na pewno stworzymy. Kwestię laurek trochę w poprzednich latach zaniedbałam, a można było przecież odcisnąć na kartce ślad ręki kochanego wnuka - taka samodzielnie wykonana kartka ucieszy chyba większość obdarowywanych babć i dziadków.


FOTOPREZENTY


To będzie trzeci Dzień Babci i Dzień Dziadka, odkąd pojawił się mój syn, i kolejny raz dostaną oni taki sam prezent. No może nie całkiem taki sam, bo daty i zdjęcia zmieniają się na bardziej aktualne. Fotokalendarz. Sama bardzo lubię te kalendarze i zamawiam o jeden więcej - dla nas. Dużo z tym pracy, ale przy okazji mam ogarnięte zdjęcia wykonane przez cały poprzedni rok. Staram się, żeby każdy miesiąc był tematyczny. I tak - przykładowo - marzec w tym roku to przygotowania do pojawienia się na świecie siostry mojego syna, więc na zdjęciach majsterkuje i sprząta, maj jest zielony, ogrodowy, lipiec wczasowy, wrzesień urodzinowy, listopad kałużowy, a grudzień choinkowy.


Właśnie zrobiłam zamówienie i czekam na realizację. Jeśli chcesz załapać się na dostawę przed wiadomym dniem, czym prędzej projektuj i zamawiaj, bo gwarancja dostawy robi się coraz mniejsza. Nie mam porównania, bo zawsze zamawiałam w tym samym miejscu, ale jestem zadowolona z jakości kalendarzy, jakie robi Empik. Wybrałam jak co roku pionowy kalendarz w formacie 20x30 cm. Rozważałam też fotokalendarz z Rossmanna, ale w ofercie było mniej kombinacji układu zdjęć na poszczególne miesiące. Co warte podkreślenia - kalendarz może zaczynać się od dowolnego miesiąca, więc jeśli nie podoba Ci się rozpoczynanie korzystania z kalendarza w drugiej połowie stycznia, możesz zacząć od lutego. 

Także wybrałam ponownie kalendarz. Dziadkom przez kolejny rok każdego dnia będzie towarzyszył na zdjęciach wnuk. Podobno po zakończonym roku dziadkowie zostawiają sobie takie kalendarze na pamiątkę. Ja też to robię. Ale może w takim razie u innych lepiej sprawdzi się inna fotopamiątka, która będzie zawsze aktualna. Możliwości jest sporo. Najbardziej przypadła mi do gustu fotoksiążka, która może na przykład zawierać fotografie wnuka z minionego roku. Można też zamówić odbitki i samodzielnie wykonać album. Obrazy stworzone ze zdjęcia dziecka to też ciekawa propozycja. Co prawda w mój gust to mniej trafia, ale są też takie możliwości jak kubek, poduszka czy koszulka z wizerunkiem dziecka - może akurat będą w guście obdarowywanych, bo przecież o to chodzi, żeby to oni byli zadowoleni.

Jak już wspomniałam, projektowanie fotokalendarza to dla mnie okazja do przejrzenia zdjęć z całego roku i ogarnięcia ich. Ale jest jeszcze inna opcja pozyskania zdjęć do fotopamiątek - sesja u fotografa. W tym okresie fotografowie często organizują minisesje, na które warto zaprosić babcie i dziadków, żeby mieć piękną, wspólną pamiątkę.Prezenty na Dzień Babci i Dziadka kojarzą mi się z pamiątkami, bo tego typu rzeczy sama wręczałam swoim dziadkom. Dlatego póki to ja odpowiadam za prezenty, które teoretycznie daje moje dziecko, ono też obdarowuje swoje babcie i dziadków przedmiotami z kategorii "sentymentalne". Mnie taka kategoria na te dni najbardziej pasuje do charakteru święta. Ale nic nie stoi na przeszkodzie, żeby kupić prezent, który będzie po prostu użyteczny i przydatny. 


A co w tym roku dostaną babcie i dziadkowie Twojego dziecka? Może dla mnie lub innych czytelników będzie to ciekawa inspiracja.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz