wtorek, 23 stycznia 2018

Książki dla dzieci: Miłość; Puk puk, jest tam kto? W brzuchu naszej mamy; Malarze dzieciom. W sekretnym ogrodzie


Jak co miesiąc podrzucam Wam trzy warte uwagi książki dla dzieci.


MIŁOŚĆAutor: Astrid Desbordes
Liczba stron: 44
Moja ocena: 6/6
Ocena syna: 5/6
Cena katalogowa: 29,90 zł
Do kupienia tu

Myślałam, że do tej książki syn zapała taką miłością jak do "Mojej młodszej siostry", ale jednak obecnie tematyka tej drugiej książki bardziej go interesuje. Tak czy inaczej "Miłość" to piękna opowieść o bezwarunkowej i bezgranicznej miłości matki do dziecka. Ja jestem nią zachwycona.


PUK PUK, JEST TAM KTO? W BRZUCHU NASZEJ MAMYAutor: Jo Witek
Liczba stron: 32
Moja ocena: 4/6
Ocena syna: 5/6
Cena katalogowa: 49,90 zł
Do kupienia tu

Druga nasza po "Mojej młodszej siostrze" książka w tematyce pojawienia się rodzeństwa. I ja myślę, że te dwie mojemu synowi wystarczą. Ta publikacja - w przeciwieństwie do pierwszej - traktuje głównie o czasie ciąży, o oczekiwaniu na siostrę. Pomysł jest bardzo ciekawy, bo na kolejnych stronach przedstawiono coraz większy brzuch mamy, otwierane okienko z rosnącym dzieckiem w środku oraz przemyślenia przyszłej siostry. Niestety tekst nie stanowi dla mojego dwuletniego dziecka takiej atrakcji jak okienka. 


MALARZE DZIECIOM. W SEKRETNYM OGRODZIEAutor: Agnieszka Starok
Liczba stron: 14
Moja ocena: 5/6
Ocena syna: 4/6
Cena katalogowa: 35,99 zł
Do kupienia tu

Książka z serii, która zdobyła moje serce przemyceniem sztuki małym dzieciom. Jako pierwszą kupiliśmy publikację z dziełami Vincenta van Gogha. "W sekretnym ogrodzie" zawiera obrazy Claude'a Moneta. U mojego dziecka wygrywa obecnie "Czyj to domek?", ale ta książka moim zdaniem też jest godna uwagi, chociaż mnie również bardziej wciągnęła opowieść ilustrowana obrazami van Gogha.
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz