wtorek, 19 grudnia 2017

Książki dla malucha: Kołysanka o piersiach mamy, Malarze dzieciom. Czyj to domek, Nasze ciało


Jeszcze tak w ostatniej chwili przed świętami polecam trzy książki bardzo lubiane ostatnio przez mojego dwulatka.

KOŁYSANKA O PIERSIACH MAMYAutor: Monica Calaf, Mikel Fuentes
Liczba stron: 42
Moja ocena: 5/6
Ocena syna: 6/6
Cena katalogowa: 29 zł
Do kupienia tu

Taka fascynacja jedną książką nie zdarza się mojemu dziecku często. Zainteresowanie nią mogę porównać jedynie do Pucia. "Kołysanka o piersiach mamy" idealnie wpasowała się nam w czas mojej drugiej ciąży i samoodstawienia od piersi mojego dwuletniego syna. Książka opisuje piękną historię karmienia piersią od początku do końca oraz bliską relację matki z synem. Historia jest bezpośrednio i prawdziwie opisana. Widzę po moim dziecku, jak bliska jest mu ta opowieść, jak utożsamia się z głównym bohaterem. Prosi, żebym czytała mu ją kilka razy pod rząd. Opowiada mi przy tym, że gdy dzidziusiowi jest źle albo coś go boli, trzeba przytulić i dać cycusia. Myślę, że jest to też świetny element przygotowania dziecka na pojawienie się rodzeństwa.
Książka posiada miękkie kartki.


MALARZE DZIECIOM. CZYJ TO DOMEK?Autor: Agnieszka Starok
Liczba stron: 14
Moja ocena: 6/6
Ocena syna: 5/6
Cena katalogowa: 35,99 zł
Do kupienia tu

Kolejny świetny po Serii Dobra Książeczka pomysł wydawnictwa Tekturka. Seria Malarze dzieciom jest przeznaczona dla dzieci w wieku powyżej 2 lat. Autorka napisała trzy książki, w których postanowiła użyć obrazów znanych malarzy: Vincenta van Gogha, Edgara Degasa oraz Claude'a Moneta i stworzyć z nich ilustracje dla dziecięcych książek, zapoznając dzieci w ten sposób ze sztuką. "Czyj to domek" zawiera dzieła mojego ulubionego Vincenta van Gogha, na podstawie których opisana została przygoda pewnego chłopca. Chłopiec przechadza się po okolicy i trafia do dziwnego domu, w którym nikogo nie spotyka. Na podstawie pozostawionych w domu rzeczy próbuje zgadnąć, kto w nim mieszka. Kuszą mnie pozostałe książki z tej serii - na pewno je wkrótce kupię. 

NASZE CIAŁOAutor: Hector Dexet
Liczba stron: 38
Moja ocena: 4/6
Ocena syna: 4/6
Cena katalogowa: 34,90 zł
Do kupienia tu

Kolejna książka autora m.in. książki pt. "A co to?" Pozycja nadaje się dla najmłodszych czytelników, których chcemy zacząć zapoznawać z funkcjonowaniem ciała. Są w niej kości, układ trawienny, palce czy duże brzuchy mamy i taty. Jak to u tego autora bywa, książka ma mnóstwo dziurek, w które małe dzieci lubią wkładać palce. Mój dwulatek na początku bał się tej książki, a później bardzo polubił. Najbardziej podoba mu się dzidziuś w brzuchu mamy.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz