czwartek, 23 listopada 2017

Książki dla malucha: Różnimisie, Robimisie, Do kąpieli, króliczku


Ja tu tak czasem coś wspominam o Montessori i zdaję sobie sprawę z tego, że te książki absolutnie nie są w tym duchu. Jestem rozdarta, bo z jednej strony rozczulają mnie te upersonifikowane zwierzęta i bardzo je lubię, a z drugiej wiem, że to jednak fikcja, którą za wcześnie wprowadzam mojemu dwulatkowi. Tak czy inaczej misie i króliczek są całkiem urocze, a mój dwulatek ostatnio chętnie do nich sięga.RÓŻNIMISIE
Autor: Agata Królak
Liczba stron: 24
Moja ocena: 4/6
Ocena syna: 5/6
Cena katalogowa: 22,90 zł
Do kupienia tu

Książka o przeciwieństwach. Zobaczymy tu misia małego i dużego, młodego i starego czy mokrego i suchego. Urocze ilustracje jakby narysowane przez dziecko. Książka kupiona już dawno - myślałam, że zainteresuje mojego syna wcześniej, a on sięgnął po nią dopiero około drugiego roku życia. Ale z jakim entuzjazmem!

ROBIMISIEAutor: Agata Królak
Liczba stron: 26
Moja ocena: 4/6
Ocena syna: 5/6
Cena katalogowa: 22,90 zł
Do kupienia tu

Książka z serii i w stylu "Różnimisie", których opisałam wyżej. Zainteresowanie nastąpiło po drugim roku życia mojego syna. Trochę się nie dziwię, bo wtedy zaczął odgrywać różne scenki i interesować się zawodami. Książka ukazuje misie wcielające się w przedstawicieli różnych zawodów. Dzieci znajdą tu marynarza, ogrodniczkę czy fryzjera. Często na misiu strażaku przerywamy, bo syn przypomina sobie wtedy o "Strażaku Samie" i prosi o włączenie bajki. Wśród misiów narysowano nawet położną - opowiadam wtedy synowi o szpitalu, do którego wybiorę się za parę miesięcy urodzić jego siostrę. Fajnie, że zawody przedstawione są zarówno jako żeńskie, jak i męskie. Jest tu nawet astronautka czy policjantka.

DO KĄPIELI, KRÓLICZKUAutor: Jorg Muhle
Liczba stron: 20
Moja ocena: 4/6
Ocena syna: 5/6
Cena katalogowa: 24,90 zł
Do kupienia tu

Jedyna nowość w tym zestawieniu. Gdy zobaczyłam, że przetłumaczono drugą książkę z serii o króliczku na język polski, nie mogłam się powstrzymać i zamówiłam. Mamy już pozycję "Śpij, króliczku", którą syn uwielbia.  W oryginale widziałam jeszcze trzecią książkę o króliczku - ciekawe, kiedy zostanie wydana w naszym języku. 

Tym razem opowieść dotyczy - jak sam tytuł wskazuje - kąpieli. Książka angażuje dziecko w zajmowanie się króliczkiem. Trzeba go umyć, wytrzeć i wysuszyć. Rozumiem, że tytuł dotyczy tylko kąpieli, ale jednak brakuje mi tu mycia zębów, bo na nie liczyłam. Może to by bardziej przekonało moje dziecko do dbania o zęby.
Zobacz więcej moich recenzji i zdjęć książek dla dzieci.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz