wtorek, 17 października 2017

Książki dla malucha: Pierwsze urodziny prosiaczka, Moja młodsza siostra, Automoto


Kolejne trzy - tym razem niezwiązane ze sobą w żaden sposób - książki. No, może jedynie tym, że moje dwuletnie dziecko ostatnio bardzo je lubi czytać.


Pierwsze urodziny prosiaczkaAutor: Aleksandra Woldańska-Płociska
Liczba stron: 32
Moja ocena: 4/6
Ocena syna: 5/6
Cena katalogowa: 24,90 zł
Do kupienia tuKsiążka, która czekała na swoje dobre czasy wiele miesięcy. Bardzo długo nie wzbudzała zainteresowania. Co jakiś czas dawałam jej szansę i umieszczałam w biblioteczce syna. Aż tu nagle przed swoimi drugimi urodzinami dziecko się zainteresowało. I przepadło. 

Tytułowy prosiaczek urządził swoje przyjęcie urodzinowe. Wieczorem zaczęli schodzić się jego przyjaciele z prezentami. Na stole oczywiście pojawia się tort, a goście śpiewają ulubioną ostatnio piosenkę mojego dziecka "Sto lat". Sympatyczna opowieść, którą niestety trudno się rodzicowi czyta, bo style czcionki ciągle się zmieniają, a wśród nich nie brakuje również bardzo ozdobnych i dość trudnych do rozszyfrowania. Ale książkę już znam na pamięć, więc sobie radzę :)

Kupiłam ją, gdy syn miał nieco ponad rok. Tytuł mi zasugerował, że będzie odpowiednia dla roczniaka, ale albo mój roczniak jej nie ogarniał, albo jednak za dużo w niej tekstu dla dziecka w tym wieku. Dwulatkowi przypadła do gustu dużo bardziej.


Moja młodsza siostraAutor: Astrid Desbordes
Liczba stron: 40
Moja ocena: 5/6
Ocena syna: 6/6
Cena katalogowa: 29,90 zł
Do kupienia tu

Książkę kupiłam niedawno do dziecięcej biblioteczki, a to z tej okazji, że mój syn oczekuje rodzeństwa. Czy siostry - jeszcze nie wiadomo, ale opowieść jest o chłopcu. Piękna, ciepła opowieść o tym, jak chłopiec staje się starszym bratem - najpierw się o tym dowiaduje od rodziców, później widzi, jak brzuch mamy rośnie, w końcu na świecie pojawia się siostra, która rośnie, a między nimi tworzy się piękna relacja. Na końcu opowieści idą, trzymając się za ręce i jedzą lody - ta wizja mojemu synowi podoba się najbardziej. Jest to kontynuacja książki tej samej autorki pt. "Miłość", którą zapewne kiedyś również kupię.

Książka posiada miękkie kartki. Mnie się bardzo podobają ilustracje. Dwie drobne kwestie, które nie do końca mnie zachwycają: malutka dziewczynka jest karmiona butelką i noszona w nosidle przodem do świata. Musiałam się przyczepić.AutomotoAutor: Stefan Seidel
Liczba stron: 5
Moja ocena: 5/6
Ocena syna: 5/6
Cena katalogowa: 24,90 zł
Do kupienia tu

Kartonówka bez słów, czyli książka obrazkowa. Miła odmiana po "Autach", w których występują nierzeczywiste postaci, czasem trudne do nazwania. W "Automoto" występują prawdziwi ludzie. To książka dla małych fanów motoryzacji - znajdą w niej mnóstwo pojazdów, a kolejne karty książki tworzą opowieść. Mojemu synowi się podoba, więc jak najbardziej polecamy.
Zobacz więcej moich recenzji i zdjęć książek dla dzieci.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz