czwartek, 21 września 2017

11 blogów parentingowych, które warto znać


W internecie znajdziecie mnóstwo blogów parentingowych. Czytam niektóre z nich. Przyznam, że bardziej od opinii interesują mnie praktyczne rozwiązania oraz informacje i z tego typu blogami zostaję dłużej. Wybrałam kilka najbardziej dla mnie wartościowych.

Nie przeczytałam wszystkich artykułów z tych blogów, ale są to miejsca, które w mniejszy albo większy sposób pomogły mi w macierzyństwie.

Moje TOP 11 blogów dla rodziców:


  • Mama ginekolog. Blog nie tylko dla kobiet w ciąży, ale w ogóle dla kobiet. Może umieszczanie go w kategorii blogi parentingowe jest trochę naciągane, ale jednak kobieta w ciąży też wkrótce będzie matką. Mama ginekolog przemyca wiedzę medyczną dla kobiet. Pisze lekko i w sposób zrozumiały o niekoniecznie prostych sprawach.


  • Wymagajace.pl - blog psycholożki i pedagożki podążającej ścieżką rodzicielstwa bliskości. Wspiera rodziców, szczególnie wymagających dzieci. Najwięcej pisze o śnie. Więc jeśli zastanawiacie się, dlaczego wasze dziecko tak często się budzi i czy możecie mu (i sobie) jakoś pomóc, czytajcie! Warto przejrzeć stare artykuły. Autorka prowadzi także warsztaty i konsultacje dla rodziców.

  • Hafija - blog matki karmiącej. Hafija napisała już chyba o wszystkim, co wiąże się z karmieniem piersią, więc po prostu tam szukajcie odpowiedzi na swoje pytania dotyczące karmienia.

  • Szpinak robi bleee - blog o pozytywnym żywieniu dzieci prowadzony przez dietetyka i psychologa, zwolenniczki BLW. Czytam od niedawna. Mam dużo do nadrobienia, a na pewno jak tylko znajdę czas, poszperam w archiwum. Mam dziecko w podobnym wieku do dziecka autorki, więc żałuję, że odkryłam tego bloga tak późno. A może w samą porę, bo dotąd nie napotykałam większych problemów w kwestii żywienia mojego syna - akurat pisała o neofobii, gdy zaobserwowałam to zjawisko u swojego syna, ale nie wiedziałam, czy można coś z tym zrobić. Autorka co miesiąc zamieszcza menu swojego Szpinakożercy, więc jest się czym inspirować. 


  • Ala'Antkowe BLW. Blog o tematyce BLW z przepisami kulinarnymi dla dzieci. Na początku rozszerzania diety syna bardzo mi się przydawał i inspirował w tworzeniu menu. 

  • Kukumag - blog matki trójki dzieci zakochanej w pedagogice Montessori i minimalizmie. Od pewnego czasu artykuły pojawiają się częściej, bo raz w tygodniu i dotykają naprawdę ciekawych tematów. Bardzo warto. Blogerka prowadzi również kursy online i sklep z pięknymi montessoriańskimi meblami.

  • mojemontessori.com - blog o Montessori. Parę miesięcy temu autorka postanowiła go zamknąć, a szkoda, bo to bardzo ciekawy blog. Na szczęście niedawno przywróciła go i na pewno będę sięgała do starszych artykułów, których jeszcze nie przeczytałam ze względu na wiek mojego syna. Mam nadzieję, że wróci do pisania.

  • Ronja - skandynawski blog edukacyjny dla rodziców. Autorka pisze z nutką humoru o różnych sprawach związanych z rodzicielstwem. Dobrze się czyta. Porusza ciekawe z mojego punktu widzenia tematy. Jej podejście jest mi dość bliskie.


Mam nadzieję, że nie zapomniałam o żadnym ciekawym blogu, który czytam. Tyle ode mnie. A może Wy też macie coś do polecenia?