środa, 12 lipca 2017

Seria książek Poznaję dźwięki! - muzyka


Jedyne grające książki, które posiada mój syn, bo są po prostu rewelacyjne. Podoba mi się ich brzmienie. Zawód sprawiło mi tylko to, że fragmenty utworów są takie krótkie. W każdej z tych książek usłyszycie 6 różnych melodii. Uwielbiam te publikacje za to, że dziecko może je samo "czytać".

"Poznaję dźwięki! Instrumenty"Autor: praca zbiorowa
Liczba stron: 14
Moja ocena: 4/6
Ocena syna: 6/6
Cena katalogowa: 29,99 zł
Do kupienia tu

Pierwsza książeczka mojego syna z tej muzycznej serii. Po prostu ją uwielbia. Po pewnym czasie zaczęły mnie irytować te upersonifikowane grające na instrumentach zwierzęta. No bo prawdziwe zwierzęta tego nie potrafią, a ja tu mieszam małemu dziecku w głowie. W książeczce usłyszycie trąbkę, cymbałki, marakasy, pianino, gitarę i perkusję, w rytm której nawet mój niechętnie tańczący syn się buja. Na końcu znajduje się zestawienie tych wszystkich instrumentów.

"Poznaję dźwięki! Muzyka klasyczna"Autor: praca zbiorowa
Liczba stron: 14
Moja ocena: 5/6
Ocena syna: 6/6
Cena katalogowa: 29,99 zł
Do kupienia tu

Estetyka obrazków do mnie przemawia, choć znów mamy tu tańczące zebry i hipopotamy, a także grające na flecie krokodyle, ale jest o czym dziecku opowiadać i czego słuchać. Akurat w tej książce coś nie do końca działa jak powinno - na jednej ze stron nutka uruchamiająca melodię nie pokrywa się z mechanizmem i trzeba przycisnąć nieco wyżej, ale może tylko nasz egzemplarz jest wadliwy. Mamy tu takie fragmenty utworów muzycznych: 
  • Cztery pory roku - Wiosna, Vivaldi,
  • Nad pięknym modrym Dunajem, Strauss syn,
  • Symfonia nr 2, Mozart,
  • Symfonia nr 5, Beethoven,
  • Muzyka na wodzie, Handel,
  • Suita nr 3, Bach.

"Poznaję dźwięki! Vivaldi"Autor: praca zbiorowa
Liczba stron: 14
Moja ocena: 5/6
Ocena syna: 6/6
Cena katalogowa: 29,99 zł
Do kupienia tu

Książka prócz utworów Vivaldiego zapoznaje dzieci z kolorami - na końcu znajduje się zestawienie. W publikacji ponownie usłyszycie jedną z Czterech pór roku, ale nic dziwnego skoro to jedno z najpopularniejszych dzieł Vivaldiego. Poza tym usłyszycie tu: Lato, Jesień i Zimę, a także Koncert C-dur Allegro molto i Symfonię C-dur Allegro. Książka również chętnie słuchana przez moje niespełna dwuletnie dziecko.


"Poznaję dźwięki! Boże Narodzenie"Autor: praca zbiorowa
Liczba stron: 14
Moja ocena: 5/6
Ocena syna: 5/6
Cena katalogowa: 29,99 zł
Do kupienia tu

Wśród książek z tej serii jest też coś bożonarodzeniowego, czyli totalnie nie w aktualnym klimacie, ale przypomnę o niej w odpowiednim momencie za kilka miesięcy, bo jest bardzo fajna. Syn dostał ją właśnie w okolicy Świąt. Kolejne karty książki układają się w świąteczną opowieść o przygotowaniach do Świąt. Prócz piosenek "Jingle bells", "O Christmas tree", "Cicha noc" oraz "We wish you a Merry Christmas", usłyszycie tu także dzwonki sań i śmiech Świętego Mikołaja. Ten ostatni był hitem - syn uwielbiał go naśladować. 
Znalazłam jeszcze inne muzyczne publikacje z tej serii. Może ktoś ma albo się skusi i podzieli opinią:
  • "Poznaję dźwięki! Mozart". Do kupienia tu.
  • "Poznaję dźwięki! Beethoven",
  • "Poznaję dźwięki! Bach".

O innych książkach z serii "Poznaję dźwięki!" pisałam tu. Znajdziecie tam dźwięki zwierząt, które również gorąco polecamy.

Zobacz więcej moich recenzji i zdjęć książek dla dzieci.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz