piątek, 5 maja 2017

Seria Dobra Książeczka


Serię Dobra Książeczka polecam każdemu, choć nie jestem zachwycona, gdy syn wybiera do czytania te książki. Mnie one po prostu nudzą, ale są bardzo wartościowe dla dziecka i dlatego czytam je nawet po kilkanaście razy pod rząd, jeśli sobie tego życzy.

Mój syn je uwielbia, bo są idealnie dopasowane do jego możliwości, potrzeb i zainteresowań na danym etapie rozwoju. Nic dziwnego, seria ta została opracowana na podstawie najnowszej wiedzy z zakresu psychologii rozwojowej. Zarówno treść, jak i rysunki dostosowano do umiejętności dziecka w określonym wieku.

Seria Dobra Książeczka to zestaw siedmiu książek przeznaczonych dla dzieci w wieku od 0 do 3 lat podzielonych na wąskie kategorie wiekowe: 0-3 miesięcy, 3-6 miesięcy, 6-12 miesięcy, 1-1,5 roku, 1,5-2 lat, 2-2,5 roku i 2,5-3 lat. Książki zawierają także na okładce i ostatniej stronie cenne dla rodzica informacje o rozwoju dziecka w danym wieku. Dzięki nim w końcu wiem, jakiego typu książki mogą się podobać mojemu dziecku na danym etapie.

"Seria Dobra Książeczka dla dzieci w wieku 3-6 miesięcy"
Autor: praca zbiorowa
Liczba stron: 10
Moja ocena: 5/6
Ocena supersyna: brak
Cena katalogowa: 11,99 zł
Do kupienia tu

Mój syn nie korzystał z tej książeczki, ponieważ gdy był w odpowiednim do niej wieku, tej serii jeszcze nie wydano. Postanowiłam sprezentować tę pozycję synowi koleżanki - mam nadzieję, że się sprawdzi. W książce oprócz kontrastowych zestawień czerni i bieli mamy również kolor czerwony, zielony, żółty i niebieski, ponieważ dziecko w tym wieku staje się wrażliwe na podstawowe kolory. Ilustracje są estetyczne i przyjemne dla oka.

"Seria Dobra Książeczka dla dzieci w wieku 1-1,5 roku"Autor: praca zbiorowa
Liczba stron: 10
Moja ocena: 4/6
Ocena supersyna: 6/6
Cena katalogowa: 11,99 zł
Do kupienia tu

Pierwsza książka mojego syna z tej serii. Pamiętam, jak rozpakowałam paczkę z książkami - od razu się w niej zakochał, a ja nie rozumiałam tego fenomenu. Ot, zwykła opowieść o zwykłym spacerze zwykłej dziewczynki. I jeszcze brak sensownego tytułu na okładce. A moje dziecko było nią oczarowane i chciało czytać. Kilkanaście razy. Pod rząd. Dzieci w tym wieku lubią właśnie takie bliskie ich życiu historie opisane krótkimi, prostymi zdaniami. W książeczce pojawiają się już nie tylko przedmioty, ale i wydarzenia. 
"Seria Dobra Książeczka dla dzieci w wieku 1,5-2 lat"
Autor: praca zbiorowa
Liczba stron: 10
Moja ocena: 5/6
Ocena supersyna: 6/6
Cena katalogowa: 11,99 zł
Do kupienia tu

Supersyn skończył 1,5 roku, więc nabyłam kolejną część. I znów strzał w dziesiątkę. Prosta opowieść o tym, jak rodzina poszła na plac zabaw. Książeczka zawiera więcej szczegółów i dialogi dostosowane do poziomu dziecka w tym wieku.

3 komentarze:

  1. Oj dziękuję za taki wpis - mój maluch jeszcze siedzi w brzuszku, ale dobrze spisać sobie pewne rzeczy wcześniej by poźniej nie szukać ;) Te książeczki z czarno-białymi ilustracjami nam się napewno przydadzą ;)

    OdpowiedzUsuń
  2. Ciekawe rozwiązanie, dostosowane książeczki do wieku dziecka

    OdpowiedzUsuń