piątek, 7 kwietnia 2017

Nowości w biblioteczce malucha


Uwielbiam takie książki, w których moje dziecko zakochuje się od razu. Zero okresu karencji, niezdecydowania, przynoszenia książki i rozmyślania się czy braku gotowości - po prostu miłość od pierwszego wejrzenia. Nigdy nie wiem, czy to kwestia tego, że publikacja jest tak dobra i każde dziecko ją polubi, czy że trafiam nią w gust lub w odpowiednim momencie. Dziś o trzech jeszcze całkiem świeżych, bo wydanych w tym roku nowościach, które od kiedy do nas trafiły, są dość intensywnie czytane."Popatrz w niebo 2"Autor: Joanna Gębal, Monika Zborowska
Liczba stron: 30
Moja ocena: 5/6
Ocena supersyna: 5/6
Cena katalogowa: 21 zł
Do kupienia tu

Druga z serii trzech książeczek rosnących wraz z dzieckiem przeznaczonych dla dzieci w wieku 0-1 (część 1), 1-2 (właśnie opisywana przeze mnie część) i 2-3 lata (część 3). Część 2 ma ciekawą pionową formę - książki nie czytamy w poziomie, tylko otwieramy pionowo. Ilość tekstu jest idealna dla mojego niemogącego się jeszcze skupić na dłuższych opowieściach dziecka - na każdej rozkładówce jedno zdanie. Na przyjemnych dla oka obrazkach widzimy to, co znajduje się na niebie: gwiazdy, chmury, słońce, planety, samoloty czy ptaki. 

"A co to?"Autor: Hector Dexet
Liczba stron: 36
Moja ocena: 5/6
Ocena supersyna: 6/6
Cena katalogowa: 34,90 zł
Do kupienia tu

Książka z dziurami, w której o dziwo dziury dla mojego syna nie są najważniejsze - liczą się także obrazki i tekst. A tekst jest bardzo łatwy do strawienia dla dziecka, bo wyjątkowo krótki. Ulubione strony mojego syna to kartki z jajkami. Nawet nadał tej książce roboczy tytuł "Jaja". Zawsze wiem, kiedy będziemy czytać tę pozycję, bo wtedy idzie do swojej biblioteczki i mówi: "Jaja". Mnie natomiast bardzo urzekła strona z dzidziusiem w brzuchu mamy. To książka przypominająca zabawę w chowanego. Chowają się tu zwierzęta w jajkach, mysz za serem, królik w kapeluszu czy dzidziuś w brzuchu mamy.

"Śpij, króliczku"Autor: Jorg Muhle
Liczba stron: 20
Moja ocena: 6/6
Ocena supersyna: 6/6
Cena katalogowa: 24,90 zł
Do kupienia tu

Największy hit ostatnich tygodni. Pozycja czytana kilka razy dziennie. Codziennie. Idealna na wieczór i w ciągu dnia. Tytułowemu bohaterowi trzeba pomóc w pójściu spać. Musimy go przebrać, poprawić poduszkę, podrapać w uszko, pogłaskać po plecach, przykryć, dać buziaka na dobranoc, a na koniec zgasić światło. Proste zdania i zadania, które mój syn z przyjemnością wykonuje. Króliczek pewnie często się budzi, bo kładzie go kilka razy pod rząd. Częste pobudki zna z autopsji. Książka interaktywna, chociaż nie ma w niej żadnych przycisków czy wyskakujących okienek. Uwielbiam takie proste książki o prostych czynnościach tak bardzo angażujące dziecko. Zobacz więcej moich recenzji i zdjęć książek dla dzieci.

4 komentarze:

 1. My rownież mamy kilka książek z otworkami np.Poznaję zwierzęta w ogrodzie wyd.Wilga lub Kształty i kolory Wyd.Egmont

  OdpowiedzUsuń
 2. Bardzo fajne te książeczki! Szkoda, że moje starszaki już na nie za duże...

  OdpowiedzUsuń
 3. Piękne ksiażeczki pokazna biblioteczka

  OdpowiedzUsuń
 4. Piękne ksiażki pokazna biblioteczka

  OdpowiedzUsuń